Hakkında


Amatör olta balıkçısının olmaz ise olmazı, onlar için hazırlanmış bir Tebliğ olduğunu unutulmamasıdır. Geçerli  4/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri  Avcılığını Düzenleyen Tebliğ 01.09.2016 ile 31.08.2020  tarihleri arasında geçerlidir ve avlarımızın bu tebliğe uygun olması şarttır.

Balık tutmak istiyorsunuz ama hiç denize çıkmadınız, hatta elinize daha önce olta da almadınız, Takım bağlaması da nedir mi? diyorsunuz. Siz bir Amatör Olta Balıkçısı adayısınız demek ki, O zaman doğru yerdesiniz.

Çekinmeyin! Yüz metre 0.40 misina, bir klipsli fırdöndü, dört adet 4 ya da 5 numara olta iğnesi, kalamar avlamak için bir sahte balık, bir adet 75 gramlık kurşun alın ve gelin takımlarınızı biz hazırlayalım. Ya da boş verin sadece kendiniz gelin, teknemiz Han&Han’da bulunan malzemelerden sizin için bir olta takımı oluşturalım.

Gerekiyor ise takım hazırlamasını, iğne bağlamasını öğrenin, balıkları tanıyın, hangi balık nasıl vurur, hangi zamanda, hangi balığa, hangi yem kullanılır, tehlikeli balıklar hangisidir, hangi balıklar teknede korunmalı, hangileri salınmalı öğrenelim.


Yukarı Çık